Wypoczynek w zgodzie z naturą!

Masz ochotę wyrwać się poza miasto i odpocząć? Zapraszamy do domków nad jeziorem, które świetnie sprawdzą się na wczasy z rodziną.

Giżycko - wakacyjny kierunek

Malowniczo położone nad brzegiem niegocińskiego jeziora Giżycko jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na Mazurach. Choć zdobyło zaszyty tytuł żeglarskiej stolicy Polski, to z pewnością zachwyci nie tylko żeglarzy, i nie tylko w sezonie żeglarskim.

Nad jeziorem

Jeziora 

Niegocin, Kisajno, Tajty i Wojsak, Duża Popówka i Mała Popówka otaczają Giżycko ze wszystkich stron tworząc w tym miejscu swoistą turystyczną perełkę na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Każdy ze zbiorników wodnych ma bogatą infrastrukturę dedykowaną sportom wodnym. Porty, przystanie a także kluby żeglarskie oferują swoim klientom szkolenia, pełne atrakcji obozy żeglarskie, w większości jest możliwość wypożyczenia jachtu albo kajaków. Znajdą się też noclegi blisko jeziora. Jeśli ktoś decyduje się na mniej aktywny wypoczynek, to może skorzystać z uroków tętniących życiem plaż lub powędkować.

Gdzie nocować w Giżycku

Noclegi w Giżycku to świetny pomysł, jeśli planuje się poznać miasto i okolice. Jeden dzień to z pewnością zbyt mało. Na szczęście Giżycko to miasto turystyczne, więc baza noclegowa jest dostosowana do różnych potrzeb. W Giżycku nocleg znaleźć można nie tylko podczas wakacji, bo wiele obiektów działa całorocznie. Bez problemu zarezerwować można pokoje czy apartamenty w Giżycku. W miesiącach letnich dodatkowo do wynajęcia pojawiają się mieszkania wakacyjne - przy dłuższych pobytach można wynegocjować naprawdę niskie ceny za wynajem. Choć w samym Giżycku jest sporo noclegów, to jednak nie trzeba się ograniczać do samego miasta. Pokoje czy domki w okolicy również robią dobre wrażenie, a jeśli ktoś chce na wczasach odpocząć z dala od zgiełku miasta i turystów - dobrym pomysłem będzie znalezienie noclegu w okolicznych wioskach.

Twierdza Boyen

Giżycko może się pochwalić niezwykle bogatą historią, a jego początki sięgają XIII wieku. Spędzając tu wakacje i zwiedzając żeglarską stolicę Polski nie można zapomnieć o trzech obowiązkowych punkach programu: Twierdzy Boyen, moście obrotowym i giżyckim zamku.
Znajdująca się w wąskim gardle między jeziorem Kisajno i Niegocin Twierdza Boyen uważana jest za największy zabytek w mieście. Jej początki sięgają XIX wieku i uznawana jest za gwiazdę pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Twierdza jest udostępniona do samodzielnego zwiedzania i można w niej obejrzeć między innymi armaty, stare powozy, obiekty obronne i gospodarcze.

Most Giżycko

Most Obrotowy w Giżycku

Most obrotowy ściśle łączy się z Twierdzą Boyen ponieważ jego pierwotną funkcją było połączenie jej z lądem. Most jest konstrukcją absolutnie unikatową. Obracaniem ręcznym nadal działającego, ważącego 100 ton mostu zajmuje jedna osoba. Jednym z najcenniejszych zabytków Giżycka jest XIV-wieczny średniowieczny zamek. Pięknie odrestaurowany i ciekawie położony nad kanałem Łuczańskim stanowi wspaniałe centrum rekreacyjno-gastronomiczne. Na tych, którzy jeszcze nie będą mieli dość zwiedzania czeka ponadto choćby znajdująca się na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wodociągowej wieża ciśnień, zabytkowy kościół ewangelicki z corocznym recitalem organowym, a miejscy spacerowicze mają możliwość podziwiania XIX wiecznych kamienic.

Wczasy w Giżycku z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów.

 Miasto i jego okolice obfitują w moc atrakcji, które komponując się z zapierającym dech w piersiach pięknem otaczającej przyrody gwarantują niezapomniany i udany wypoczynek. Wybór noclegu w Giżycku to świetny pomysł. Bez względu na to, czy wybierzemy pokoje gościnne, apartamenty czy pokoje w hotelu, warto pamiętać o głównym celu - wypoczynku nad jeziorem!

Tu dowiesz się więcej:

Olszowa Droga - Agroturystyka nad Biebrzą