Wypoczynek w zgodzie z naturą!

Masz ochotę wyrwać się poza miasto i odpocząć? Zapraszamy na wczasy do Gospodarstwa Agroturystycznego w pięknej okolicy

Poznaj EŁK

Ełk to miasto leżące w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Ełckim, będącym częścią Pojezierza Mazurskiego. Mazury słyną z jezior, a więc decydując się na wypoczynek w tym regionie, rekreacji nad wodą z pewnością nie zabraknie. Miasto niemal ze wszystkich stron oblewają jeziora (od zachodu Jezioro Ełckie i Jezioro Sunowo a od wschodu Jezioro Selmet Wielkie).

Promenada

Jeziora, plaże...

Wzdłuż linii brzegowej Jeziora Ełckiego, rozciąga się piękna promenada, która będzie idealnym miejscem do wypoczynku i umili nam wczasy w tym mieście. Możemy poruszać się pieszo lub rowerem, będąc jednocześnie bardzo blisko centrum. Przemierzając promenadę, natkniemy się na wiele ciekawych miejsc, m.in. plaże miejskie, które zachęcają do skorzystania z kąpieliska lub wypożyczalni sprzętu wodnego. Jest również wieża widokowa, z której rozciąga się piękny widok na Ełk, a także okoliczne jeziora. Dla spragnionych wrażeń przy brzegu Jeziora Ełckiego znajduje się też Park Linowy. Po aktywnie spędzonym dniu możemy udać się na obiad, do którejś z przybrzeżnych restauracji. Specjalnością jest świeża ryba wyławiana z pobliskich jezior.

Zabytki

Decydując się na spędzenie wakacji w Ełku, oprócz cudów natury, czyli licznych jezior i terenów zielonych, możemy podziwiać także wiele godnych odwiedzenia zabytków. Numerem jeden są Ruiny Zamku Krzyżackiego, wybudowanego w latach 1398-1406 przez Ulricha von Jungingena. Zamek stanowił wsparcie dla Krzyżaków, chcących brać udział w wyprawach na Litwę. Można się do niego dostać, zabytkowym, stuletnim mostem oświetlonym starymi latarniami, który jest bezpośrednio połączony z wyżej wspomnianą już promenadą.

Muzeum Kropli Wody

Atrakcją numer dwa, uprzyjemniającą wczasy w Ełku jest Muzeum Kropli Wody. Budynek jest dość charakterystyczny z racji wysokości, jest to bowiem wieża ciśnień wybudowana w 1895 roku. Obecnie wieża nie pełni już swojej funkcji, ale w muzeum możemy zobaczyć stare maszyny, które były wówczas wykorzystywane do pracy, a także galerię zdjęć, pokazującą Ełk z XX wieku.

Ełcka Kolej Wąskotorowa

Bez wątpienia kolejną atrakcją wartą odwiedzenia w trakcie wypoczynku w Ełku będzie Ełcka Kolej Wąskotorowa. W ofercie kolei znajdują się przewozy pasażerskie składami ciągniętymi lokomotywą spalinową, a także parowozem. Taki przejazd przysporzy wiele pozytywnych i niezapomnianych wrażeń, szczególnie najmłodszym. 

Podsumowując, warto wybrać się na wakacje do Ełku, gdyż miasto leży w centrum Zielonych Płuc Polski, będących jednym z najcenniejszych ekosystemów w Europie. Bez wątpienia znajdziemy tam wiele atrakcji, które sprawią że wczasy będą zapamiętane na długo.

Ełcka Kolej Wąskotorowa

Olszowa Droga - Agroturystyka nad Biebrzą